Národní týden manželství

 

Připravujeme pro Vás akce ke kampani

NÁRODNÍ TÝDEN MANŽELSTVÍ 2016

22. - 28.2. 2016

Motto: 

Naše aktivity:

Výtvarná soutěž "Přání rodičům" určená dětem. Všechny došlé obrázky budou vystaveny v prostorách J-centra od 22.2.. Ze všech výtvorů bude vylosováno 10 autorů, kteří obdrží malé dárky.

Zajišťuje: Š.Himmelová

PONDĚLÍ  22.2. OD 18H

Přednáška Pět jazyků lásky aneb Jak projevovat lásku tomu druhému, aby vnímal, že je mnou milován je aktivita určená nejen manželským párům, ale i široké veřejnosti. V neformální a uvolněné atmosféře pondělního podvečera odkryjeme tajemství šťastného manželství. Bude zde i prostor pro vzájemné sdílení a dotazy. Hlídání dětí v průběhu přednášky zajištěno v Korálku. Drobné občerstvení si budete moci zakoupit v J-baru.

Zajišťuje: Manželé Bukovští a tým

ČTVRTEK 25.2. OD 18H

Manželský bowling   Letos jsme pro Vás připravili lehce sportovní aktivitu mimo naše město. Vyrazíme do Frýdlantu na manželský bowlingový happening. Společný odjezd zajištěn v 17,30 z parkoviště na náměstí, cena 20Kč/osoba/zpáteční jízdenka. Cen na osobu za bowling 60Kč.

Zajišťuje: M.Bukovský, J.Novotný

SOBOTA 27.2. OD 18H   

Romantická večeře pro manžele s krátkým programem a možná i s překvapením je zajištěna na sobotní podvečer v restauraci Dělňák v Novém Městě pod Smrkem. Pro přihlášené páry je připraven přípitek(hradí organizátor akce) a květina pro ženu. Večeři si každý účastník hradí sám. K dispozici je jídelní lístek, ze kterého si páry mohou vybírat jídlo na sobotní večer. Na akci je nutno se předem přihlásit a složit finanční zálohu na večeři 100Kč/pár. Přihláška je závazná a záloha nevratná. Děkujeme za pochopení.

Kontaktní osoba: Jindřích Novotný, tel.: 775 249 942, mail: ina.novotny@seznam.cz

    Zajišťuje: Manželé J.a Z.Novotní

NEDĚLE 15.2. OD 10H

Nedělní shromáždění s manželskou tematikou je určeno pro manželské páry, které se po intenzivní revizi vzájemného vztahu (k čemuž - jak doufáme - přispějí i akce plánované v tomto týdnu) rozhodnout znovu potvrdit svá rozhodnutí ze svého svatebního dne žít spolu nadále v úctě, lásce a věrnosti. Akce je plánovaná na neděli od 10h v sále J-centra. Happeningová akce Zamykání zámků lásky, proběhne po nedělním shromáždění v před budovou J-centra (pro ty, kteří svůj zámek lásky ještě neměli možnost zamknout).

Zajišťuje: M.Bukovský, J.Selnekovič a tým

 

    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NÁRODNÍ TÝDEN MANŽELSTVÍ 2015 

9. - 15.2. 2015

Motto:  Štastni až do smrti (Není to jen pohádka? Jak mít vztah,který vydrží)

Naše aktivity:

Výtvarná soutěž "Dárek pro rodiče" určená dětem. Všechny došlé obrázky budou vystaveny v prostorách J-centra od 9.2.. Ze všech výtvorů bude vylosováno 10 autorů, kteří obdrží malé dárky.

Zajišťuje: Š.Himmelová

ÚTERÝ 10.2. OD 18H

Přednáška Recept na šťastné manželství aneb záčíná to u mě je aktivita určená nejen manželským párům, ale i široké veřejnosti. V neformální a uvolněné atmosféře středečního podvečera odkryjeme tajemství šťastného manželství. Bude zde i prostor pro vzájemné sdílení a dotazy. Hlídání dětí v průběhu přednášky zajištěno v Korálku. Drobné občerstvení si budete moci zakoupit v J-baru, který pro Vás bude otevřen po celou dobu semináře.

 

Zajišťuje: Manželé Bukovští a tým

PÁTEK 13.2. OD 18H

Promítání filmu v kinosále J-centra. Tentokrát film V jednom ohni. Možnost zakoupení drobného občerstvení v J-baru před zahájením filmu. 

Zajišťuje: D.Nitra 

SOBOTA 14.2. OD 18H   

Romantická večeře pro manžele s krátkým programem a možná i s překvapením je zajištěna na sobotní podvečer v restauraci Pod Smrkem (dříve Dělnický dům) v Novém Městě pod Smrkem od 18h. Pro přihlášené páry je připraven přípitek(hradí organizátor akce) a květina pro ženu. Večeři si každý účastník hradí sám. K dispozici je jídelní lístek, ze kterého si páry mohou vybírat jídlo na sobotní večer. Na akci je nutno se předem přihlásit a složit finanční zálohu na večeři 100Kč/pár. Přihláška je závazná a záloha nevratná. Děkujeme za pochopení.

Kontaktní osoba: Jindřích Novotný, tel.: 775 249 942, mail: ina.novotny@seznam.cz

    Zajišťuje: Manželé J.a Z.Novotní

NEDĚLE 15.2. OD 10H

Nedělní shromáždění s manželskou tematikou je určeno pro manželské páry, které se po intenzivní revizi vzájemného vztahu (k čemuž - jak doufáme - přispějí i akce plánované v tomto týdnu) rozhodnout znovu potvrdit svá rozhodnutí ze svého svatebního dne žít spolu nadále v úctě, lásce a věrnosti. Akce je plánovaná na neděli od 10h v J-centru. Happeningová akce Zamykání zámků lásky, proběhne po nedělním shromáždění v před budovou J-centra (pro ty, kteří svůj zámek lásky ještě neměli možnost zamknout).

Zajišťuje: M.Bukovský, J.Selnekovič a tým

 

 

 

 

 

Novoměstský týden manželství 2014

V týdnu od 10. do 16.února opět probíhala v našem městě kampaň Národní týden manželství, tento rok s názvem „Ohromné maličkosti aneb malé kroky k velkým maličkostem“.

Mateřské centrum Korálek se do kampaně i letos zapojilo a pro širokou veřejnost připravilo několik akcí. Stejně jako loni byla vyhlášena výtvarná soutěž pro děti „Jak jsme jeli na výlet“. Děti měly nakreslit, jak jely s rodinou na výlet. Obrázků se sešlo opravdu hodně a je na co se dívat. Všechny došlé výtvarné práce jsou vystaveny v přízemí městské knihovny.

Pro opravdu širokou veřejnost byl určen skoro již tradiční úterní seminář, který se snažil zodpovědět otázku „Proč být spolu?“. Semináře se zúčastnily nejen manželské páry, ale i zvídaví jedinci.

Novinkou oproti loňskému roku bylo páteční kino – film s trochou romantiky i pro nezadané. Na sobotu byla opět naplánovaná romantická večeře pro dva – s vínem jako dárkem, kytičkou pro dámu a krátkým kulturním programem.

Kampaň vrcholila nedělním připomenutím manželského slibu a happeningovou akcí „Zamykání zámků lásky“. Letošní novoměstský ročník byl pro nás organizátory opravdu výjimečný a v celé republice zřejmě ojedinělý, neboť celý týden věnovaný manželství vyvrcholil opravdovou svatbou.

Celou akcí prošlo více než 20 manželských párů, několik snoubeneckých párů a několik nezadaných.

Jsme rádi, že jsme se mohli i letos do kampaně zapojit a připravit pro občany našeho města zajímavé akce. Děkujeme také všem, kteří naši kampaň podpořili: dětem a učitelům z mateřské školky, ze základní školy, ze Základní školy Textilanská za obrázky do výtvarné soutěže, dále všem, kteří se zúčastnili akcí celé kampaně, také všem, kteří naší kampaň podpořili – panu starostovi ing. Pavlu Smutnému, městské knihovně, restauraci Pod Smrkem, sboru Jednoty bratrské NMpS a celému přípravnému týmu.

 

Za MC Korálek Mgr.Šárka Himmelová

 

Cíle této iniciativy jsou:

  • posílit vztahy v manželství a zvýraznit potřebu zabývat se otázkou vztahových dovedností jako předpokladů dobrého manželství,
  • motivovat laickou a odbornou veřejnost, média i veřejně známé osobnosti, aby alespoň jednou za rok podpořili důležitost manželství,
  • propagovat programy i iniciativy zaměřené na rozvoj manželských vztahů v České republice.

Více na www.tydenmanzelstvi.cz